O mně

Jsem odmalička nevidomý. Žil jsem v Brně, kde jsem vystudoval obchodní akademii pro zrakově postižené. Společně s rodiči jsem se věnoval zdraví, zdravé výživě, doplňkům stravy a přes to se dostal k tomu, co mě baví a čemu se dnes plně věnuji, což je léčení a pomoc lidem.

I přes svůj hendikep mám řadu aktivit. Snažím se sportovat, věnuji se upravenému stolnímu tenisu pro nevidomé (showdownu). Jsem aktivním členem SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých), působím v radě oblastní odbočky Brno-střed. Jsem člověk, který hrozně nerad sedí doma a klepe nohama. Raději jsem v pohybu. Rád chodím se svou rodinou na výlety, kde vždy načerpám potřebnou energii.

V mých osmnácti letech přišel za rodiči jejich známý s panem doktorem Mariánem Mudrochem, že by mi mohl pomoci s očima. Podíval se na mě, asi za půl hodiny mi řekl, že mi nedokáže pomoci, ale že bych mohl, kdybych chtěl, lidem pomáhat pomocí léčení. No a tím to vlastně všechno začalo. Ptal se mě, jestli něco vidím. A já jsem viděl – jako by třetím okem. Řekl jsem mu co a on mi to potvrdil. Asi po půl roce mě vzal na základní léčitelský kurz, kde vlastně vysvětlil, jak s energií pracovat, jak si ji vzít, jak ji předat. Vyzkoušeli jsme si virguli, kyvadlo nebo práci přes ruce. Nechal nás, ať si každý vybere, co mu nejvíce vyhovuje. Já jsem zůstal u rukou. Ještě potom za námi dva roky do Brna dojížděl, kde měl své pacienty. Takže mě ještě dále zasvěcoval do umění léčitelství. Poté jsem se osamostatnil. Už to trvá více než deset let. V roce 2014 jsem také absolvoval certifikovaný kurz NLP praktikant, který vedl pan Robert Breadon. Zde jsem se naučil praktiky a dovednosti NLP a jejich uplatnění v praxi.

Nyní se zabývám léčbou pomocí energií. Využívám k tomu ruce  a energetické zářiče – a to tak, že přiložím ruku na zablokované místo nebo tam namířím energetický zářič, případně zablokované místo rozmasíruji. Záleží na tom, v jakém stavu je člověk, kterého léčím. Zároveň si s pacientem promluvím a snažíme se zjistit příčinu jeho potíží. Poté se je pokusíme odstranit nebo zmírnit i pomocí metod NLP.

Neoperuji. Vždycky říkám, že se na pacienta podívám, promluvím si s ním a postupem času uvidíme, co se dá, nebo nedá změnit. Lidé ode mě neuslyší větu: „Já vás za hodinu nebo za dvě vyléčím.“ Říci někomu, že ho vyléčíte, je krásná věc, ale ještě to dodržet. Jsou věci, které za dvakrát, ani třikrát nepovolí a pak je divné vysvětlovat pacientovi, proč se to nedaří. Zvláště když naléhá: „Ale vždyť jste mi říkal, že mě vyléčíte. A ono nic…“

Těžko říct, kolika lidem jsem za tu dobu pomohl. Ono to je značně individuální. Někdo přijde jednou, někdo dvakrát, třikrát i vícekrát.Vždycky říkám: To záleží na vás. Nemohu nikoho nutit chodit každý měsíc. Jsou problémy jako třeba s páteří nebo různého typu, kdy po léčbě energií lidem doporučím nějaké doplňky a další návštěvu u mě asi tak za měsíc. Je na těch lidech, jestli zvednou telefon a zavolají nebo přijdou. Nikoho nenutím. Může se stát, že bezprostředně po léčení je člověku lépe a za dva dny to přijde třeba k sobě nebo se objeví bolest malinko jinde na té páteři. V těchto případech je dobré to řešit.