Otázky a odpovědi

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy …

Jaké máte zkušenosti s chronickými angínami a jinými zánětlivými onemocněními?
Při léčbě těchto onemocnění je důležité, v jakém stavu toto onemocnění je. Hodně pacientů trpí chronickým zánětem ledvin, který většinou není akutní, ale jemný, úporný. Je nutné každý zánět začít čistit a odblokovávat pomocí energie a po té, souhlasí-li pacient se domluvíme na doplňkové podpoře léčby pomocí potravních doplňků – většinou enzymů, které zánět vychytají a tím tak léčbě velmi pomáhají. Mám i pacienty se záněty stěhovavými – nespecifickými, zde je léčba podobná, tedy pomocí energie zánět čistit a odblokovávat. Zde je ale důležité spíše podpořit celkovou očistu těla a zvýšit imunitu.

Mohou tato zánětlivá onemocnění napadnout nebo nějak ohrozit páteř?
Ano, tato zánětlivá onemocnění mohou páteř poškodit a to jednak tím, že přecházením se usazují na obratlích stejně, jako cokoliv jiného, ale je to vážnější a je to potřeba také čistit a vzniklé bloky, které jsou umocněny ještě možným prochlazením odstranit. Při zánětech a dlouhodobých infekcích může v důsledku těchto bloků páteř hodně bolet. A To může být pro pacienta, který chodí po vyšetřeních u lékařů, kde se nic nedozví jeden z možných signálů, že se jedná o něco takového.

Jak léčíte děti a čím se to liší od dospělých?
Děti se při léčení od dospělých neliší, jen je s těmi menšími odlišná komunikace. Jinak se diagnostika a léčba v ničem neliší.                   

Bolesti zad – krční a hrudní
Bolest zad je asi nejčastější problém, se kterým za mnou lidé přichází. Na krční a hrudní páteři se nejvíce podepisují přechozené nemoci, jednostranný pohyb a také stres.U tohoto problému postupuji tak, že se nejprve podívám, jak energie tečou a za pomocí rukou najdu nejproblematičtější místo.Pak na bolestivé místo nasměruji energii, pomohu si i přiložením rukou a po prohřátí místa většinou použiji i lehkou masáž v sedě nebo popřípadě vleže.Tím odstraním bloky,které způsobují bolest.Pokud jsou potíže déle trvající je většinou potřebná opětovná návštěva.
Takto jsem jednou například napravil i pana Koloucha,který trpěl bolestmi krční páteře a zablokováním mezi lopatkami.Po 4 návštěvách se pan Kolouch cítil mnohem lépe.                                           

Bolesti zad – bederní páteř
U bolestí bederní páteře je nejčastější příčinou ledviny, záněty, u žen také vaječníky.U mužů to může dělat i prostata a nedají se vynechat ani játra.Jinak postupuji stejně jako u léčení bolestí krční nebo hrudní páteře,ale mohu doporučit též nějaký doplněk stravy jako například enzymy.

Tímto způsobem jsem například pomohl paní Kupletové,která za mnou přišla s bolestmi bederní páteře.Zjistil jsem u ní,že má ledviny postižené zánětem nejspíše z prochladnutí.Poté jsem ji trochu odblokoval a doporučil jí enzymy na vyčištění a vychytání zánětu.Při druhé návštěvě jsem jí odstranil poslední bloky a paní Kupletová odcházela spokojená.

Psychické problémy
I tyto problémy nejsou zcela výjimečné.Psychické problémy mohou pramenit např. z minulých životů,ale mohou se na nich podepsat i nepříjemné zážitky z dětství,nebo také stačí zvýšený stres-např.úmrtí v rodině,rozvod,apod.Tyto problémy se však často projevují také na páteři,takže není výjimečné,že za mnou lidé přichází s bolestí páteře a nakonec společně přijdeme na to,že souvisí s psychikou.Léčení probíhá obdobně jako u problémů s páteří.Jen většinou nepoužívám masáž,ale přikládám ruce na hlavu a pomocí energie opět odstraňuji bloky způsobující bolesti.Popř. opět doporučím potravní doplněk na zintenzivnění léčby.
Takhle za mnou např. jednou přišla i paní Králová,která původně přišla pouze s bolestmi na prsou a hrudní páteře.Když jsem však začal léčit pomocí energie, viděl jsem i astrální bloky (tj.bloky na psychice).Při našem hovoru se mi svěřila se svými problémy a já ji mohl pomoci i s tímto problémem. Při prvním léčení se paní Králová rozplakala, což bylo v pořádku, protože se jí začaly emoce vyplavovat a čistit. Potom si velmi oddechla a říkala, že jsem jí „vytáhl velkou kudlu ze zad“, která jí svírala i ty prsa a ztěžovala dýchání. Docházela ke mně ještě po 6 krát. Kromě této léčby jsem jí doporučil i produkt Noni, který jí velmi pomohl s vyčištěním a srovnáním psychiky. Viděl jsem to při kontrolách na jejím čistějším energetickém toku a také mně to potvrzovala ona sama.                                   

Bolesti rukou od ucpaných karpálních tunelů
Tyto bolesti se mohou projevovat zpočátku jen mravenčením jednoho prstu, později i jakoby fialověním a obvykle to postihuje prostředníček a palec, nebo i celou dlaň, záleží od případu.Později se projevují otokem kloubů na dané ruce, znecitlivěním článků, nebo celého prstu a nemožností rukou dělat i běžné věci.Ucpávání karpálních tunelů může být způsobeno jednostranným nepřirozeným pohybem, jako je časté a dlouhé držení počítačové myši, přemíra práce na zahradě, věk, počínající revma apod.Při léčbě tohoto problému postupuji také obdobně.Nejdříve nasměruji energii na postižené místo a pomohu si i energetickou i ruční masáží,čímž odstraním bloky způsobující bolesti.Zároveň však většinou doporučím také potravní doplněk pro intenzivnější léčbu.
Takto jsem např. jednou pomohl i panu Krubkovi, který za mnou přišel s bolestmi rukou od palce a prostředníčku.Pomocí energie jsem mu začal pomalu odstraňovat bloky a zároveň doporučil produkt Ocean 21, který tyto klouby čistí a tak pomáhá s léčbou, zároveň čistí i lymfatický systém a i to mu velmi pomohlo. Při příští návštěvě se mi svěřil, že je to o trochu lepší a i já jsem viděl a cítil drobné zlepšení. Takto jsme pokračovali po 10 návštěv, při kterých se dostavovalo zlepšení. Zatím úplně zdráv není, ale je spokojeným pacientem a těší se na každé byť malé zlepšení.

Na závěr bych chtěl říci,že všechny tyto problémy jsou chronické a tudíž se mohou vracet a jejich léčba je pak dlouhodobá.

Jak souvisí problémy se sexualitou a sníženou plodností se stavem páteře a oběhem energie v organismu?
Problémy se sexualitou a plodností s oběhem energie v těle souvisí víc, než se zdá. Je-li člověk bez energie, zablokovaný,unavený, těžko bude mít náladu nebo chuť na sex a když už, tak si ho těžko prožije tak, jako když je v pohodě. Tyto bloky se opět kromě psychiky objeví i na páteři, takže je to pořád dokola vztah mezi psychikou, energií a tělem.

Jak tyto potíže diagnostikujete a léčíte? Můžete uvést nějaký příklad s praxe?
Tyto potíže se diagnostikují velmi těžko, protože psychické bloky a stres je vidět i u jiných věcí. Např. u bolestí zad, ale dá se tento problém odvodit z bederní páteře a ledvinové oblasti. Je však nutná spolupráce pacienta, kterého se vždy doptávám. Je také dobré, když o tom sám promluví. Samozřejmě, když ke mně příjde žena s otázkou – Chci mít děti a nejde mi to, co s tím? Odpovídám. Já vám je určitě neudělám, ale můžeme se podívat na příčiny vašich problémů. A uvidíme, co půjde. Jednou za mnou přišla žena s dotazem, snažíme se s partnerem o děti a nejde nám to. Co s tím? Po první diagnostice jsem zjistil, že je pod velkým stresem, je zablokovaná a má málo energie. Nejprve jsem tedy zapracoval na odblokování psychiky, pročištění ledvin a ženských pohlavních orgánů pomocí přípravků od firmy Calivita,se kterou už dlouhá léta spolupracuji a mám s ní velmi dobré zkušenosti – Oceán 21, což je přípravek s obsahem výtažku Aloe Vera a 8 druhů řas. Po té jsem jí doporučil Evening primerose oil – Pupalkový olej na zpevnění pánevního dna a komplex vitamínů, minerálů a léčivých rostlin pro těhotné a kojící. Po půl roce mi sdělila, že se vše povedlo a čeká dítě.

Nakolik souvisí sexuální zdraví a plodnost s psychikou? Pracujete i na těchto příčinách?
Sexuální zdraví a plodnost jsou s psychikou vzájemně provázané, i když se to možná nezdá. Těžko může mít vystresovaný, nebo psychicky nevyrovnaný člověk kvalitní sexuální život a tento neklid se projevuje i na plodnosti. Je potřeba proto pracovat s psychikou, a to na jejím čištění, odblokování a stabilizování. Je to jako se vším.

Jaké máte zkušenosti s potravními doplňky pro tuto oblast?
Velmi dobrou. Jsou nedílnou součástí léčby. Jak jsem uvedl na příkladu paní, je dobré nejprve tělo vyčistit, na těhotenství připravit a pak je to jednodušší. Samozřejmě i muži mají problémy, u nich platí o psychice a energii to samé, jen doplňky jsou jiné. Je dobrý ženšen a Selén, navíc  obě pohlaví mohou používat nový preparát  EREX  od firmy Avita International  pro podporu správné činnosti a zdraví,  nejen pohlavních orgánů.